CZ | PL
Morávek systémy s.r.o. | www.omitniky.cz
Omítníky Lištový omítníkový systém Omítací lišty Lištový omítací systém

Sledujte omítníkový systém v akci v pořadu České televize POLOPATĚ

Výhody systému

> Úspora času

Běžně používaná metoda vyrovnání zdi spočívá v instalaci hřebíkové sítě, kdy kolem hlavičky hřebíků vytvoříme pomocí malty a hladítka terče, které teprve po zaschnutí spojujeme maltou do pásků, podle kterých následně strháváme nahozenou maltu. Protože čekáme vždy na zaschnutí jednotlivých fází, trvá tato příprava zpravidla dva dny. Pomocí lištového systému jsme schopni obdobné přípravy zdi dosáhnout při instalaci základní sady do 1 hodiny.

> Přesnost

Pomocí lištového systému docílíme dokonalého vyrovnání omítané plochy. Jednotlivé lišty jsou vyrobeny z nerezové oceli, vyrovnávacími matkami dosáhneme přesné fixace lišt. Toto zajistí dosažení rovinnosti omítky i značně křivých zdích a pevné vedení strhávací latě. Pomocí lišt instalovaných na kolmé stěně pomocí úhelnice dosáhneme perfektní kolmosti omítek pro potřeby instalace obkladů nebo pravoúhlého nábytku.

> Variabilita omítané plochy

Jednotlivé lišty lze vzájemně napojovat a dosáhnout tak vyrovnání vertikálně i horizontálně libovolné velikosti omítané plochy. Lze tak dosáhnout vyrovnání omítané plochy při jediné instalaci a eliminovat tak možné nepřesnosti omítky či vznik schodů při vícefázovém vyrovnání velkých ploch.

> Univerzálnost

Lištový systém je koncipován tak, aby jeho použití bylo co nejuniverzálnější. Systém je možné použít jak na staré tak nové zdi, stejně tak na zdi vnitřní i venkovní.

> Rychlá návratnost

Vzhledem k tomu, že hlavní součásti lištového systému se omítáním neznehodnotí, lze celý systém použít opakovaně znovu. V porovnání s klasickými omítníky, které zůstávají pod omítkou, se investice do tohoto systému vrátí při omítnutí cca 4 místností. Příkladmý výpočet naleznete zde.

> Jednoduchost použití

Díky jednoduchosti celého lištového systému a jasnému návodu k použití je systém vhodný jak pro profesionály tak kutily.

Návod k použití ve formátu PDF je ke stažení ZDE.